آفیش
 
قالب وبلاگ

برای چهارمین سال متوالی، روابط عمومی به عنوان یکی از پراسترس‌ترین مشاغل در لیست CareerCast (شبکه شغلی آنلاین) قرار گرفت. اگر شما در این رشته مشغول به فعالیت هستید حتما بصورت کامل با آن آشنا هستید و حال به این درجه سختی به اثبات آماری رسیده است.
مدیران روابط عمومی‌ها افراد متخصص در زمینه کنترل آسیب‌ها هستند و بنابراین نیازمند توانایی تفکر و عمل سریع در شرایط پراسترس و تنش زا هستند. CareerCast در معرفی مشاغل پراسترس برای سال 2014 ، روابط عمومی را در بین 10 شغل در ردیف ششم و یک پله پایین ‌تر از جایگاه آن در سال گذشته قرار می‌دهد. شاید چیزها در مقایسه با سال گذشته برای روابط عمومی‌ها کمی آسان‌تر شده‌اند و یا شاید فقط به این دلیل که هماهنگ کننده یک رویداد بودن سخت تر است یعنی همان شغل و یا حرفه‌ای که امسال جایگزین روابط عمومی شده و در جایگاه پنجم قرار گرفته است. این حرفه حتی جزء موارد لیست شده در سال‌های قبل نبوده است.


صدر این فهرست، پر است از مشاغلی که افراد با فعالیت در انها در معرض خطر جسمی و واقعی هستند از قبیل شغل‌های نظامی، اتش نشانی و خلبان هواپیما که چهار جایگاه اول را به خود اختصاص داده‌اند.
چه چیزی باعث می‌شود که روابط عمومی، برنامه ریز رویداد و روزنامه نگار کنترل و رسیدگی به آنها بسیار سخت باشد؟  CareerCast اینگونه توضیح می‌دهد که « شغل‌هایی مانند مدیر روابط عمومی، خبرنگار روزنامه و حتی هماهنگ کننده جزء پراسترس ترین مشاغل قرار گیرند به دلیل ضرب الاجل‌ها و موشکافی دقیق در مقابل دیدگان مردم ». و این خود یکی از دلایل جذب حرفه‌ای اکثر دانشجویان دانشگاه‌ها است.
اسامی 10 شغل پراسترس به این شرح است:
1.    پرسنل سرباز و درجه دار نظامی ( نمره استرس 84.72)
2.    ژنرال نظامی (نمره استرس 65.54)
3.    مامور آتش نشانی (نمره استرس 60.45)
4.    خلبان خطوط هوایی (نمره استرس 60.28)
5.    هماهنگ کننده رویداد (نمره استرس 49.93)
6.    مدیر روابط عمومی ( نمره استرس 48.52)
7.    مدیران شرکت‌ها(نمره استرس47.46)
8.    خبرنگار روزنامه (نمره استرس 46.75)
9.    افسر پلیس (نمره استرس 46.66)
10.  راننده تاکسی (نمره استرس 46.18)
  CareerCastهمچنین اسامی 10 شغل کم استرس در امریکا برای سال 2014 را نیز اعلام کرد. شنوایی شناس، عنوانی برای فردی که مشکلات شنوایی را تشخیص داده و آن را درمان می‌کند در صدر این فهرست قرار دارد. سال گذشته کم استرس ترین شغل استاد دانشگاه بود که امسال در جایگاه چهارم این لیست قرار دارد.
رتبه بندی پراسترس‌ ترین مشاغل توسط  CareerCast بر مبنای 11 فاکتور انجام می‌شود که عبارتند از: سفر کردن (0-10)، پتانسیل رشد (در آمد تقسیم بر 100)،  ضرب الاجل(0-9)، فعالیت در برابر دیدگان مردم (0-5)، رقابت آمیز بودن (0-15)، مطالبات فیزیکی (0-14)، شرایط محیطی (0-13)، مواجه با خطر (0-5)، در معرض ریسک قرار گرفتن زندگی(0-8)، در معرض ریسک قرار گرفتن زندگی دیگری (0-10) و جلسات عمومی (0.8)  

منبع: همشهری آنلاین

[ یکشنبه ٢۱ دی ۱۳٩۳ ] [ ٧:٥۸ ‎ب.ظ ] [ معصومه رشیدی ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
صفحات اختصاصی

آرشيو مطالب
امکانات وب