روند تحولات روزنامه نگاری در جهان

اصفهان در روز پنجشنبه اول خرداد ماه میزبان دو تن از استادان از جنس مطبوعات و رسانه بود: دکتر یونس شکرخواه و دکتر حسن نمکدوست تهرانی. استادانی که سال‌های سال به مطالعه، تحقیق و تفحص در این رشته پرداختند و سالیانی بسیار دور افتخار شاگردی آنها نصیب من هم شد ولی افسوس که نتوانستم به دلایلی از این خرمن پربار خوشه‌هایی برچینم.

در همایش آخرین تحولات روزنامه نگاری که به همت فرهنگسرای رسانه وابسته به سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان و در اولین روز از سومین ماه بهار برگزار شد؛ استادان، دانشجویان، روزنامه‌نگاران و مسئولان روابط عمومی‌ها با قطره‌ای از دریای دانسته‌های این اساتید بزرگوار در رابطه با روند تحولات روزنامه‌نگاری بحران، سایبر، شهروندی و اخلاق حرفه‌ای در روابط عمومی آشنا شدند و برای من تجدید خاطرات حضور در کلاس درس دکتر شکرخواه که به حق یکی از ماندگارترین و دوست داشتنی ترین اساتید حوزه ارتباطات است را به همراه داشت.

اما شرکت در این همایش دو حسرت به همراه داشت:

حسرت روزهایی که سریع‌تر از آنچه فکر کنم گذشت، روزهای خوش تحصیل و اساتید بزرگواری که آنچنان که باید قدر دانسته نشدند؛

و حسرت دوم اینکه چرا چنین جلسات، همایش‌ها و گردهمایی‌ها در شهرهایی مانند اصفهان تعدادشان کم است و وقتی هم که همتی در این خصوص می‌شود با استقبال درخور مواجه نمی‌شوند.

شرکت کنندگان محدود در همایش روز پنج شنبه شاید بیشتر از آنکه به دنبال کسب اندوخته ای باشند؛ به دنبال کسب گواهینامه ای بودند که از طرف ارشاد صادر می‌گردد شاید بتواند در تنگناهای شغلی و تحصیلی راهگشایی برای آنها باشد.

/ 0 نظر / 13 بازدید