دارندگان تلفن‌های همراه چه چیزی مصرف می‌کنند؟

تلفن همراه به یک وسیله انبوه بحرانی در سراسر جهان نائل شده است که به عنوان یک یار همیشگی و بدون در نظر گرفتن ویژگی‌های جمعیت شناختی و یا جغرافیایی مصرف‌کنندگان درحال ارائه خدمات به آنهاست. اما سوال این است چگونه ما بسته به اینکه چه کسی هستیم و در کجا زندگی می کنیم، دستگاه های تلفن همراه و محتواهای متفاوت آنها را مورد استفاده قرار می دهیم؟

مرکز تحقیقاتی نیلسن، در گزارش جدید خود نگاهی از نزدیک به موارد فوق کرده است و معتقد است، مصرف‌کننده تلفن‌همراه، ثبت یک تصویر لحظه‎ای جهانی و درک این ‎نکته در حالیکه استفاده از تلفن همراه بطور فزاینده‌ای در سراسر جهان همه گیر شده است؛ در نحوه استفاده از آنها با توجه به بازار و گروه‌های جمعیت‌شناختی تفاوت قابل توجهی وجود دارد.

این گزارش به بررسی رفتار مصرف‌کنندگان تلفن‌همراه، اولویت انتخاب دستگاه و استفاده از آن در کشورهای استرالیا، برزیل، چین، هند، ایتالیا، روسیه، کره جنوبی، ترکیه، انگلستان و ایالات متحده آمریکا می‌پردازد.

اولویت انتخاب دستگاه تلفن همراه در حال تکامل است، بطوریکه نفوذ و رواج گوشی‌های هوشمند در بسیاری از بازارها به خصوص در بازار کشورهای در حال توسعه با دسترسی گسترده به ۳G و ۴G (نسل سوم و چهارم تلفن‌های همراه) در حال افزایش است. به عنوان مثال در آمریکا و کره‌جنوبی در حال‌حاضر اکثریت مصرف‌کنندگان تلفن‌همراه را مالکان گوشی‌های هوشمند تشکیل می‌دهد. و در بسیاری از بازارها این افزایش نفوذ توسط نسل جدید جوان‌های مشتاق به پذیرش تکنولوژی گوشی‌های هوشمند ایجاد شده است. در مقایسه‌ای در اقتصادهای کشورهای در حال توسعه مانند هند و ترکیه، یک گروه در حال رشد از کاربران تلفن همراه، گوشی های معمولی (نیمه پیشرفته) را به دیگر گزینه های گوشی های همراه ترجیح می دهند( به ترتیب ۸۰ و ۶۱ درصد).

کاربرد موبایل همچنین با توجه به نوع دستگاه و بازار متفاوت است. دارندگان گوشی­‌های هوشمند گرایش به سمت بازی ها و شبکه‌های اجتماعی دارند، هرچند سطح فعالیت‌ها بسته به بازار متفاوت است. به عنوان مثال دارندگان گوشی­‌های هوشمند در ایالات متحده آمریکا بیشتر تمایل به تماشای ویدیو و استفاده ازنقشه‌ها و برنامه­‌های جهت یابی دارند، در حالیکه کاربران چینی بیشتر اخبار و به‌روز رسانی آب و هوا را از طریق برنامه های تلفن‌های همراه خود دنبال می­‌کنند. بیش از نیمی از استفاده‌کنندگان گوشی‌­های هوشمند در کره جنوبی به طور مرتب از گوشی‌­های همراه خود برای موبایل بانکینگ استفاده می‌­کنند درحالیکه در ایتالیا  فقط ۲۲ درصد کاربران این برنامه را مورد استفاده قرار می دهند

درک تفاوت­‌های موجود میان مصرف کنندگان تلفن همراه در سراسرجهان برای برندهایی که به دنبال گسترش استراتژی‌های تلفن همراه در بازارهای چندگانه هستند، بسیارحیاتی است.

/ 2 نظر / 14 بازدید
Arpine

با سلام سایت همسر گزینی یاهو اسپاوز تغییر نام کرد و اسم جدید آن هلک به معنی راهنمای مجازی از راه دور میباشد دوست عزیز وبلاگ بسیار عالی دارید لطفا در سایت همسر گزینی ما عضو شوید و از امکانات بی نظیر آن بهره ببرید عضویت ویژه وگفتگو بین اعضا 100 درصد رایگان هلک به شما کمک میکند تا انتخاب بهتری داشته باشید کافیست یک بار امتحان کنید صفحه اصلی سایت http://helk.ir این فرصت عالی می باشد هر چه زودتر عضو شوید برای ثبت نام به آدرس زیر مراجعه کنید http://helk.ir/register.php و جهت تبادل لینک با ما به صفحه اصلی سایت هلک بروید http://helk.ir/link/form.php و روی گزینه تبادل لینک کلیک کنید و اول سایت ما را در وبلاگ خودتان لینک کنید و بعد به ما اطلاع دهید تا شما را لینک کنیم با تشکر

کاستزبوک

با درود و احترام، از مطالب مفید شما سپاسگزارم. با توجه به وبلاگ خوب و مفید شما و شرایط اقتصادی کنونی شاید معرفی کاستزبوک (Costsbook) به عنوان دفترچه هزینه روزانه مفید و ضروری باشد.www.costsbook.com کاستزبوک یک نرم افزار مدیریت مالی شخصی آنلاین است. امکاناتی مانند مدیریت هزینه ها، مدیریت درآمدها، مدیریت بدهی و طلب، مدیریت چکها و.... را در اختیار شما قرار میدهدتا بهتر به مدیریت اقتصاد فردی و خانوادگیتان بپردازید و برای آینده ای روشن برنامه ریزی نمایید. www.costsbook.com. با ما در "تماس" باشید و در صفحه خود با ما به فرهنگ سازی بپردازید. با سپاس