تغییر جمله

روزی مرد کوری روی پله‌های ساختمانی نشسته بود و کلاه وتابلویی را در کنار پایش قرار داده بود. روی تابلو خوانده می‌شد: "من کور هستم لطفا کمک کنید."
روزنامه‌نگار خلاقی از کنار او می‌گذشت. نگاهی به او انداخت. فقط چند سکه در داخل کلاه بود.
او چند سکه داخل کلاه انداخت و بدون اینکه از مرد کور اجازه بگیرد تابلوی او را برداشت، آن را برگرداند و اعلان دیگری روی آن نوشت و تابلو را کنار پای او گذاشت و آنجا را ترک کرد.
عصر آن روز، روزنامه‌نگار به آن محل برگشت و متوجه شد که کلاه مرد کور پر از سکه و اسکناس شده است. مرد کور از صدای قدمهای او، خبرنگار را شناخت. از او پرسید که بر روی تابلو چه نوشته است؟
روزنامه نگار جواب داد: "چیز خاص و مهمی نبود، من فقط نوشته شما را به شکل دیگری نوشتم" و لبخندی زد و به راه خود ادامه داد.
مرد کور هیچوقت ندانست که او چه نوشته است ولی روی تابلوی خوانده می‌شد: "امروز بهار است، ولی من نمی‌توانم آن را ببینم."


 شرح حکایت
وقتی کارتان را نمی‌توانید پیش ببرید استراتژی خود را تغییر بدهید. خواهید دید بهترینها ممکن خواهد شد. باور داشته باشید هر تغییر بهترین چیز برای زندگی است. حتی برای کوچکترین اعمالتان از فکر، هوش و روحتان مایه بگذارید.

/ 3 نظر / 13 بازدید
سعید داوری

سرکار خانم رشیدی - استادگرامی با سلام . احتراما باستحضار حضرت علیه میرساند اینجانب جزوه تحقیقم را در وبلاگی که به توصیه شما ساختم ( از این بابت تشکر مضاعف دارم ) قرار دادم . خواهشمندم در صورت امکان نسبت به بازدید از آن اقدام و نظرات ارشادی خود را صادر فرمایید . قبلا از زحمات شما قدردانی مینمایم و از خداوند منان سعادتمندی شما را خواستارم

ابراهیمی

"کودک که بودیم چه دلهای بزرگی داشتیم،اکنون که بزرگیم چه دلتنگیم" باسلام دو مقاله مربوط به دو درس برروی وب نصب شد لطفا ملاحظه فرمایید

خیلی جالب بود