ارتباطات بحران: درس های روابط عمومی از پلیس شهر فرگوسن

نیروهای پلیس از روش‌های تهدید آمیز نظامی مانند گلوله‌های پلاستیکی، بمب‌های دودزا و گاز اشک‌آور برای پراکنده کردن تظاهرکنندگان استفاده کرد اما تصاویر منتشر شده از تظاهرات عمومی مردم در پنجشنبه شب نشان می‌دهد که ماموران پلیس به معترضان پیوستند و حتی با آنها عکس گرفتند. آسودگی و کاهش اعتراضات از گزارش‌های منتشر شده از اوضاع شهر قابل لمس است.
در توییت یکی از کاربران آمده است:Sam Dotson  رییس پلیس سنت لوئیس با معترضان عکس گرفت. این یک تغییر در جو بوجود آمده است.

تنش‌ها روز چهارشنبه از سرگرفته شد. هنگامی که تلاش‌های پلیس شهر سنت لوئیس و فرگوسن برای آرام کردن تظاهرات شبانه به دستگیری روزنامه نگاران و استفاده از گاز اشک آور در میان تعداد زیادی از معترضان و پرتاپ کوکتل مولوتوف توسط تظاهرکنندگان منجر شد.
معترضان گفتند آنها هنوز عصبانی و به دنبال عدالت برای مایک براون هستند و همچنان منتظر پاسخ پلیس محلی درباره اینکه چرا شلیک کردند و مامور متخلف چه کسی بود. اما آنها گفتند تمایل رونالد جانسون برای تعامل فیزیکی با آنها، پاک کردن خیابان‌ها از تجهیزات سنگین و کمک به آنها برای هماهنگ کردن تظاهرات،  یک تغییر خوشایند در آرام کردن فضای موجود بود.
پلیس فرگوسن اعلام کردکه روز جمعه نام مامور پلیسی که به مایک براون شلیک کرد را فاش می‌کند.
اینها همه نشان می‌دهد: یک تغییر سریع می‌تواند یک بحران به سرعت پیش رونده را آرام کند.

/ 0 نظر / 13 بازدید