سه اشتباه در ارسال یک توییت

 تیم ملی آمریکا در نخستین بازی خود در جام جهانی 2014 برزیل مقابل تیم ملی غنا به پیروزی 2 بر یک دست یافت. گل دیر هنگام تیم آمریکا (دقیقه 86) مردم کشور را به جشن و شادی کشاند و مدیران رسانه‌های اجتماعی نیز برای اشتراک گذاری تبریک‌های خود به تیم ملی آمریکا به انتشار مطالب متفاوت اقدام کردند. در این میان Delta توییتی را با محتوای زیر منتشر کرد که در نگاه نخست ممکن بود یک جشن میهنی درباره یک رویداد ملی هیجان انگیز به نظر برسد اما دقایقی بعد از انتشار این توییت بازخوردها و واکنش‌های منفی نسبت به آن آغاز شد.

توییت تبریک Delta دربرگیرنده سه اشتباه بارز بود :
1. Delta در انتشار توییت خود بسیار سریع عمل کرد: تلاش برای دریافت پیام‌های تبریک تیم ملی آمریکا و طرفدارانش، Delta توییتی در ساعت 8:08 دقیقه بعد ازظهر و تقریبا 10 دقیقه بعد از پایان بازی منتشر کرد. اگر آنها اینقدر شتابزده نبودند، ممکن بود توجه شان به این جلب شود که ...  
2. زرافه وحشی در غنا وجود ندارد: زرافه‌ها که بلندقدترین حیوانات جهان هستند و سرعتشان به بیش از 35 مایل در ساعت می‌رسد، بطور باور نکردنی موجوداتی کاملا سازگار و جذاب هستند اما آنها در سراسر قاره آفریقا فراگیر نیستند. بر طبق بنیاد حیات وحش آفریقا و بنیاد حیات وحش جهانی در غنا هیچ زرافه وحشی وجود ندارد. حتی اگر زرافه در سراسر غنا یافت شود.
3. زرافه‌ها نباید با مجسمه مقایسه شوند: توییت Delta تقریبا بلافاصله نماد نژاد پرستی نام گرفت و هنگامی که درباره مقایسه بین آنچه ساخته شده فکر می‌کنید، آنچه می‌بینیم این است یک مجسمه سخت و بلند به نمایندگی ایالات متحده آمریکا با یک حیوان به نمایندگی از کشور غنا.

اشتباهی که توسط شرکت دلتا به دلیل عجله در ارسال توییت رخ داد علاوه بر رسانه های خبری، بازتاب‌های فراوانی نیز در سایت‌هایی مانند پی آر دیلی و پی آرنیوز آنلاین در آمریکا داشت و مورد تحلیل قرار گرفت که همگی سه اشتباه شرکت دلتا و سه تذکر مهم هنگام ارسال پیام در رسانه های اجتماعی به ویژه توییتر را یادآور شدند.

/ 0 نظر / 11 بازدید