از امروز همشهری را بخوانید، بشنوید و ببینید

در اولین شماره همشهری که قابلیت اخیر را عرضه کرده است، چهار فیلم کوتاه حدوداً 30 ثانیه‌ای در این روزنامه بارگزاری شده که شامل مصاحبه‌هایی با احمدرضا عابدزاده، جلال ملکی (سخنگوی سازمان آتش نشانی)، آرمیتا رضایی‌نژاد (دختر شهید هسته‌ای داریوش رضایی‌نژاد) و فریدون صدیقی (استاد پیشکسوت روزنامه‌نگاری) است. این چهره‌ها اولین کسانی هستند که در سرویس جدید روزنامه همشهری، صدا و تصویرشان برای مخاطبان ارسال و در واقع پخش می‌شود.

با استفاده از این نرم‌افزار و گرفتن مطالب یادشده از روزنامه چاپی همشهری در برابر دوربین موبایل و تبلت، تصاویر و قاب‌های روزنامه به صدا و حرکت در می‌آیند و این نرم‌افزار با تشخیص هر کدام از صفحات روزنامه فیلم، صوت، گزارش تصویری یا تصاویر پهنه‌نما و سه‌بعدی را روی قاب‌های موردنظر پخش خواهد کرد.

این سرویس امروز شنبه 24 خرداد در حالی راه‌اندازی شده که همشهری همچنین در نظر دارد با استفاده از این نرم‌افزار سرویس‌هایی چون صفحات یک صبح و عصر، گزارش‌های ویدئویی، پخش صوت مستند گفت‌وگو‌ها، پادکست همشهری و ... را ارائه کند. همچنین بنا بر اعلام روزنامه همشهری این سرویس، با پخش گل‌های بازی‌های هر شب جام‌جهانی روی روزنامه کار خود را آغاز کرده است.

/ 0 نظر / 8 بازدید