خبر و رسانه‌های اجتماعی در یک تحقیق

بر مبنای این گزارش در انگلیس، ٪۳۰ اخبار از طریق جستجو حاصل شده، در مقایسه با ٪۲۰ کسانی که اخبار را از طریق فیس‌بوک و توییتر بدست آورده‌اند.

گزارش همچنین یک تفاوت نسلی مشخص را در این زمینه آشکار می‌کند، که بر اساس آن ٪۴۳ جوانان احتمالا بیشتر اخبار مورد نیاز خود را از طریق حلقه‌های اجتماعی‌شان دریافت می‌کنند.

 از نکات جالب دیگر در این پژوهش شواهدی است که نشان می‌دهد، افراد معمولا تمایل بیشتری دارند تا بر روی لینک‌هایی کلیک کنند که از دوستان، همکاران یا آشنایان‌شان دریافت می‌کنند، در مقایسه با دیگر لینک‌هایی که احتمالا از هر جای دیگر وب به آن‌ها می‌رسد.

فیس‌بوک در این پژوهش مهمترین شبکه‌ی اجتماعی در به اشتراک‌گذاری خبر شناخته شده است، در حالی که بیشتر از نیمی از اخبار به اشتراک گذاشته شده در انگلیس (٪۵۵) از طریق فیس‌بوک انجام شده، و ایمیل و توییتر در رتبه‌های بعد از آن قرار داشته‌اند.

در مورد نقش فیس‌بوک در به اشتراک‌گذاری خبر این نکته را باید یادآوری کرد که رسانه‌های برجسته‌ای مثل روزنامه‌ی گاردین یا واشنگتن پست با راه‌اندازی اپلیکیشن‌های مخصوص خود در این شبکه‌‌ی اجتماعی از دلایل پر رنگ‌تر شدن بیشتر این نقش برای فیس‌بوک شده‌اند، زیرا به کمک این اپلیکیشن‌ها به اشتراک‌گذاری خبر در این شبکه‌ی اجتماعی بیش از پیش ساده شده است.

/ 2 نظر / 20 بازدید
Mamad M2

سلام خوبي؟ وب جالبي داري.خوشحال ميشم به ما هم سر بزني.اگه ســـاکس و فيــــــلتر شکن رايگان هم ميخواي بيا توي سايتمون و عضو شو و از ســـاکس رايگانش استفاده کن.بجز اون جديدترين آهنگ ها رو هم مي توني از سايتمون بگيري.راستي اگه خوشت اومد لطفا روي +1 گوشه سمت چپ ، پايين کليک کن. اينم آدرسش: wWw.FunSeda.TK راستي يه فروشگاه هم دارم که فعلا تا يه مدتي 20% واسه هر جنس تخفيف داديم پس تا اين 20% رو داره خريدت رو بکن ضرر نمي کنم محصولات زياد و خوبي هم داريم سر بزني ضرر نمي کني عزيز اينم آدرس فروشگاهمون: www.esfshop.in .دمت گرم منتظرما پيشاپيش ميگم مرسي که سر زدي [گل]

مهران اره چی

سلام خانم رشیدی وقت شما بخیر اره چی هستم از اعضای سایت جامعه مجازی علوم ارتباطات. متوجه شدم که هم دانشگاهی هم بودیم. از حسن آشنایی شما خوشوقتم. درضمن شما را در وبلاگم لینک کردم. موفق باشید[گل]